• Haberler
  • ÇİFTLİKKÖY’DE FAHİŞ FİYAT DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÇİFTLİKKÖY’DE FAHİŞ FİYAT DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÇİFTLİKKÖY’DE FAHİŞ FİYAT DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çiftlikköy’de Yalova Ticaret İl Müdürlüğü ile Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda ürünlerinde fahiş fiyat denetimi yaptı.

Denetleme ekipleri marketlerde ürünlerin raf fiyatları ve kasa fiyatları karşılaştırılıp, son kullanma tarihlerine baktı. Ekipler, ilçede genelinde temel ihtiyaç malzemeleri olan un, şeker, yağ, çay gibi ürünler, genel temizlik malzemeleri ve bebek bakım ürünlerinin fahiş fiyatla satılıp satılmadığını yönelik denetim gerçekleştirdi.

Denetimde, belirlenen ürünlerin ilk önce raf fiyatlarına bakıldı. Daha sonra ürünlerin kasa fiyatları ile karşılaştırması yapıldı. Ardından ürünlerin daha önceki aylardaki giriş fiyatlarına bakılarak, şu anki fiyatları karşılaştırıldı. Kar marjı sınırı göz önünde alınarak, satış fiyatları incelendi. Ayrıca denetimlerde hijyen ve sosyal mesafe kuralına uyulup uyumadığı da kontrol edildi.
“Fahiş fiyatla ilgili denetim yapıyoruz”
Denetimler ile ilgili açıklama yapan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Fahiş fiyatla ilgili ilçemiz genelinde denetimler yapılıyor. Zabıtalarımız denetimleri Yalova Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri ile birlikte gerçekleştiriyorlar. Temel ihtiyaç malzemeleri, genel temizlik malzemeleri ve bebek bakım ürünlerinin öncelikle fiyatına bakılıyor. Mamulün bugün giriş fiyatı nedir, 1 ay evvel giriş fiyatı nedir diye aradaki farkı tespit ediliyor. Bununla birlikte denetimlerde sosyal mesafe, hijyen kuralları gibi kontroller de sağlanıyor” dedi.