• Haberler
  • DMD HASTASI ÖMER BUĞRA, BAŞKAN SİLPAGAR’LA

DMD HASTASI ÖMER BUĞRA, BAŞKAN SİLPAGAR’LA

DMD HASTASI ÖMER BUĞRA, BAŞKAN SİLPAGAR’LA

7 Eylül “Dünya Duchenne Farkındalık” günü kapsamında DMD Aileleri Derneği Yalova Temsilcisi Ali Osman Kara ve bu hastalıkla mücadele eden 12 yaşındaki Ömer Buğra Kara, ailesiyle birlikte Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ı ziyaret ederek DMD hastalarına sağladığı destekler için teşekkür etti.

Duchenne Musküler Distrofi (DMD) hastalığına dikkat çekmek amacıyla 7 Eylül Dünya Duchenne Farkındalık Günü’nün kabul edildiğini dile getiren DMD Aileleri Derneği Yalova Temsilcisi Ali Osman Kara, ülke genelinde aynı hastalıkla mücadele eden 5 binden fazla çocuğun olduğuna dikkat çekti. Kara, “Duchenne Musküler Distrofi (DMD), nadir hastalık olarak anılsa da sayıca her geçen gün artan, ilerleyici ve çocuklarımızın hayatına kast eden bir kas erimesi hastalığıdır. Bu hastalıkla mücadele konusunda Başkan Silpagar’a verdiği katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Silpagar da, “Her zaman DMD’li çocuklarımızın yanındayız. 7 Eylül Dünya Duchenne Farkındalık günü kapsamında Duchenne Kas Hastalığı ile Mücadele Derneği Yalova Temsilcisi Ali Osman Kara ve bu hastalıkla mücadele eden sevgili kardeşimiz 12 yaşındaki Ömer Buğra Kara’yı ağırladık. DMD’li çocuklarımız diğer çocuklar gibi yürüyemiyor, koşamıyor, hastalığın ilerlediği evrelerde düzgün nefes almıyorlar. Bu gün vesilesiyle bizimle bir araya gelen değerli kardeşlerimizin her zaman yanlarında olarak elimizden gelen tüm desteği vereceğiz” diye konuştu.  Başkan Silpagar, ziyarette DMD hastası Ömer Buğra ve kardeşi Rümeysa Kara’ya hediyeler takdim etti.